środa, 24 lipca 2019

5 sposobów na optyczne powiększenie salonuSalon czy pokój dzienny w mieszkaniu statystycznego Kowalskiego nie jest za wielki. Niektórzy mają to szczęście, że posiadają kuchnię otwartą na salon, dzięki temu przestrzeń w tych dwóch pomieszczeniach wydaje się dużo większa.


Jakie triki możesz zastosować w swoim domu, aby optycznie powiększyć pomieszczenie?  1. Zrezygnuj z karniszy i krótkich firanek.


Zasłony przymocowane na szynie od sufitu do podłogi optycznie podwyższą pomieszczenie. Tak samo wiele zyskasz, jeśli zasłony będą na całą szerokość ściany z oknami.House Loves

2. Pomaluj ściany na jasne kolory


Biele i delikatne szarości, ewentualnie bardzo jasne beże będą idealnym tłem do ciemniejszych mebli. 

Wskazówka: Decydując się na farbę wybierz półmatową, która lepiej odbije wpadające światło.


Jonasberg3. Stwórz dodatkowe okno - czyli dodaj do wnętrza lustro

Wnętrza są ponure i ciemne nie dlatego, że pomalowałaś ściany na ciemny kolor, ale głównie przez słabe doświetlenie pomieszczenia światłem dziennym. Wszystko zależy od usytuowania pomieszczeń względem stron świata. Co możesz zrobić? Powieś lustro na którejś ze ścian, a odbicie światła sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przestronne.


IG: @queens_crescent 

4. Spróbuj odgruzować przestrzeń.Duże i ciężkie meble, a w szczególności meblościanki na całą ścianę przytłaczają i pomniejszają przestrzeń. Postaw na lekkie meble na nóżkach, mniejsze meble wypoczynkowe i cześć otwartych półek. Fani wielu bibelotów we wnętrzu nie będą zadowoleni. Mniej znaczy więcej :)  


Pracownia PePE

5. Zastosuj fototapety przestrzenne.


Jest to jeden z szybszych trików, które mogą powiększyć przestrzeń. Należy jednak pamiętać, że taka fototapeta jest głównym elementem dekoracyjnym we wnętrzu, pozostałe dodatki i dekoracje powinny być subtelne i nieodwracające uwagi od zdjęcia.


Josephine
A Ty jak sobie radzisz z niewielkimi przestrzeniami w domu?


pozdrawiam

Paulina


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz