wtorek, 2 lipca 2019

Bezpłatne programy i aplikacje pomocne nie tylko dla architekta wnętrz
Stworzenie wyjątkowego wnętrza to proces, który trwa czasem dłużej niż myślisz. Nie zawsze na początku jest pomysł. Czasami wchodzisz do pomieszczenia i od razu masz wizję . Ale co zrobić gdy w głowie czarna dziura i nie wiadomo od czego zacząć? Lub gdy chcesz wszystko zrobić sam / sama, wiesz ze to trudne. Dobrze byłoby skorzystać z programu lub aplikacji do projektowania wnętrz. Ale nie znasz żadnego takiego programu i nie wiesz jak się do tego zabrać? Powiem Ci z czego sama korzystam i co mi pomaga w codziennej pracy:)

Poniżej prezentuję darmowe aplikacje i programy online, które pomogą nie tylko architektowi w przygotowaniu projektu, ale i Tobie, jeśli sam lub sama urządzasz mieszkanie i nie chcesz korzystać z usług architekta wnętrz. Wszystkie pomoce o których napiszę są dostępne bez opłat, zupełnie za darmo.


- 1 -
Jak znaleźć pomysł na wnętrze? Zacznij od inspiracji.
Gotowych rozwiązań w internecie jest naprawdę dużo. Dla mnie największą kopalnią pomysłów jest Pinterest. Polecam założenie bezpłatnego konta. Wpisujemy w lupkę interesujące nas hasło, np. "mały przedpokój" i oglądamy - im bardziej szczegółowe hasło, tym odpowiedniejsze obrazki. Warto też wpisywać nazwy pomieszczeń w j. angielskim, zwiększy to ilość wyświetlanych propozycji!

- 2 -
Jak ustalić spójną paletę barw? 
Moim ulubionym narzędziem do rozwiązania tego problemu jest Adobe Color CC.  Zakładamy bezpłatne konto i importujemy zdjęcie, które najbardziej nam odpowiada wizualnie i kolorystycznie. Następnie wybieramy tonację (w lewym górnym rogu) i zestawienie kolorów gotowe! Teraz można dobierać dodatki, wzory i kolory ścian w swoim wnętrzu, trzymając się wybranej palety.- 3 -
Jak zrobić szybką wizualizację 3d kuchni lub salonu za darmo?
To narzędzie sprawdzi się osobom, które nie potrafią sobie wyobrazić jak tzw. rzut z góry np. szafek kuchennych, może wyglądać w pomieszczeniu. Świetnie też pomaga podczas pracy projektantom czy stolarzom, którzy pokazując różne opcje klientom, nie tracą czasu na mozolne poprawianie i modelowanie konstrukcji szafek od nowa. Mowa o bardzo popularnym programie online Ikea Planner. Ja sama bardzo często przed wykonaniem ostatecznej wizualizacji,  korzystam z tej aplikacji.  Wiadomo, są tu pewne ograniczenia, bo do wyboru mamy meble dostępne tylko w IKEA, ale to w zupełności wystarcza, żeby pokazać szkic projektu w 3d.

Wchodzimy na stronę Ikea i na dole szukamy zakładki "Meble kuchenne" i zakładamy konto. Cała reszta idzie naprawdę gładko :) Wpisujemy rozmiary pomieszczenia, wstawiamy drzwi, okna i ustawiamy meble. To jest bardzo proste.


- 4 -   
Jak zrobić ładne grafiki do mediów społecznościowych, wpisy na bloga, wizytówki, kartki świąteczne...
To i wiele innych możliwości daje nam narzędzie online canva ◄ sprawdź to tu. Już prawie zapomniałam jak to jest używać innych programów graficznych od kiedy poznałam Canvę. Możemy tworzyć proste i szybkie grafiki dopasowane rozmiarem do odpowiedniego medium. Szybkość tworzenia przeróżnych dokumentów czy prezentacji jest naprawdę zaskakująca. Co ważne, dostępnych jest sporo polskich czcionek i darmowych szablonów. Wypróbujcie koniecznie!


Często robię w Canvie moodboardy, które doskonale obrazują wizję projektu, jeszcze przed wykonaniem wizualizacji. 


- 5 - 
Czy możesz mieć dostęp do profesjonalnego programu do projektowania wnętrz?
Wisienka na torcie! Bezpłatny program do projektowania wnętrz ( w celach prywatnych i komercyjnych) pCon Planner - możesz go ściągnąć bezpłatnie TU - to moje odkrycie ubiegłego roku. Program jest bardzo intuicyjny, a osoby które miały kiedykolwiek styczność z jakimkolwiek programem do projektowania, ogarną pCon'a bez problemu.  Poniżej kilka wizualizacji wykonanych w tym programie. Chyba wygląda całkiem nieźle, prawda? :)

Jeśli uważasz, że ten post może się przydać Tobie lub komuś z Twoich znajomych, udostępnij go koniecznie i napisz w komentarzu, które programy lub aplikacje wykorzystasz w swojej pracy. A może używasz już powyższych narzędzi? 
Pozdrawiam
Paulina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz