poniedziałek, 14 maja 2018

Projekt sypialni bez wizualizacji - kilka sposobów na szybką metamorfozęWielu z nas ma ładne i nowe mieszkania czy domy. Pokoje są zaaranżowane, ale jednak czegoś im brakuje. Oto kilka sposobów na to jak zmiana kilku elementów poprawia wygląd i odbiór pomieszczenia. Na przykładzie jeszcze nie do końca umeblowanej sypialni pokażemy jakie to proste! I to bez pracochłonnych wizualizacji, które zajmują większą część czasu pracy projektanta wnętrz.

ZASADA NR 1 
Zrób inwentaryzację pomieszczenia. 
Pozbądź się rzeczy/mebli, których nie lubisz. 

Jeśli nie planujesz wymiany mebli, czasem wystarczy je odświeżyć, np. pomalować, zmienić uchwyty i mebel jak nowy. Jeśli malować to na jaki kolor? O doborze kolorystyki napiszemy w innym punkcie. Na poniższym przykładzie mamy do dyspozycji pokój z łóżkiem z ramą w kolorze ciemny orzech i kremowe ściany. ZASADA NR 2 
Zrób przemeblowanie i na nowo zaaranżuj pomieszczenie.

Zmiana układu ułożenia mebli bardzo często poprawia wygląd pomieszczenia, ale i samopoczucie. Też tak macie ? :D W tym przypadku w konsultacji z klientem, wspólnie wybraliśmy nowe meble i ustaliliśmy ich miejsce. Wybór padł na białe klasyczne meble firmy SZYNAKA MEBLE. Dobraliśmy również stylowe oświetlenie IKEA.


ZASADA NR 3 
Zdecyduj o kolorystyce pomieszczenia.


Zainspirowani zestawieniem kolorystycznym z katalogu szkła Lacobel str. 6 (TUTAJ). Stworzyliśmy paletę barw w sypialni. Kolorem dodatkowym jest biały. Natomiast biel nie traktujemy jako dodatkowy kolor tylko dopełnienie całego zestawienia. 


ZASADA NR 4 
Zmień kolor ścian, dobierz dodatki i metamorfoza gotowa! 


Jeśli nie macie wystarczającej wyobraźni i umiejętności doboru dodatków, z pomocą przychodzą programy graficzne, teraz to nawet PAINT wystarczy. Tak wygląda pokój ze zmienionym kolorem ścian i wklejonymi dodatkami. Jak wam się podoba?Projekt wnętrz szybko i tanio, bez wizualizacji! Czas pracy - jeden wieczór. Teraz wystarczy kupić odpowiedni kolor farby, dodatki i odmienione wnętrze gotowe. 

Podobało się? Udostępnij post i polub naszą stronę na facebooku. Jeśli chcesz to napisz do nas, a my zaprojektujemy Ci wnętrze marzeń. 


Zapraszam do kontaktu na www.drobdesign.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz