czwartek, 1 czerwca 2017

Jak prosto i szybko zrobić fale na ścianie


Pokoje dziecięce nie muszą być  jedno czy dwu kolorowe. Wiem, najprościej jest pomalować wszystkie ściany na jeden kolor lub przykleić tapetę z delikatnym wzorkiem. Ale tak robi każdy. 

Dziś przedstawimy wam prosty i szybki sposób na ciekawe pomalowanie ściany w pokoju dziecięcym, wykorzystując taśmę papierową (karbowaną), która umożliwia tworzenie krzywizn i zaokrągleń. 

PROJEKT
Rysuję odręcznie lub w programie graficznym projekt ściany. Wysokość ściany dzielę na 4 części o wysokościach podanych na rysunku poniżej. Malować będziemy od góry, czyli od koloru najjaśniejszego do najciemniejszego. 


KROK 1 
Zaczynamy! Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac malarskich, zabezpieczamy podłogę folią malarską. Ścianę na której będą fale malujemy kolorem bazowym tylko do połowy wysokości (patrz projekt). 


KROK 2 
Rysujemy delikatnie ołówkiem fale (pierwsza warstwa) i przyklejamy starannie taśmę. Pierwsza falowana linia powinna znajdować się na wysokości ok. 120 cm. 
UWAGA! Pamiętamy też o zabezpieczeniu narożników, pomalowanych już wcześniej ścian. 


KROK 3
Pasek KOLOREM 1 powinien mieć szerokość ok 40-50 cm. Od razu po pomalowaniu zdejmujemy taśmę. Następnie czekamy na wyschnięcie tej warstwy farby. 


KROK 4
Powtarzamy KROK 2 i 3 , tym razem falowana linia powinna być mniej więcej na wysokości ok. 80 cm. Pasek namalowany KOLOREM 2 powinien mieć szerokość ok 40-50 cm.


KROK 5
Ostatni raz powtarzamy KROK 2 i 3 , oczywiście falowana linia powinna znajdować się na wysokości ok. 40 cm. Pasek KOLORU 3 malujemy do samej podłogi.


GOTOWE! Proste? Bardzo proste! A jaki efekt!


Podobało się? Jeśli tak to możesz wynagrodzić nas udostępnieniem posta i polubieniem naszej strony na facebooku. Jeśli chcesz, napisz do nas, a my pomożemy Ci zaprojektować i zrealizować wnętrze marzeń. 


Zapraszam do kontaktu na www.drobdesign.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz